Leczenie & relaksacja kamertonami

                         

 


Skuteczna, nieinwazyjna metoda opracowana przez dr Barbarę Romanowską na podstawie badań nad falą dźwiękową, poparta prawami fizyki, przynosząca równowagę narządom wewnętrznym.
Daje możliwość uwolnienia się od około 250 różnych schorzeń, dodatkowo przynosi spokój wewnętrzny i radość. Fale dźwiękowe o określonych częstotliwościach pochodzą z prostych w użyciu instrumentów - KAMERTONÓW

 

  Dlaczego kamertony_


Kiedy terapeuta uaktywnia kamertony, produkuje czyste interwały muzyczne (współbrzmienia dźwiękowe) oparte na dokładnych matematycznych proporcjach, znanych już od czasów Pitagorasa, który jako pierwszy ustalił skalę muzyczną.
Jest to skala naturalna, a nie skala współczesna tzw. temperowaną. Skala pitagorejska jest consonansowa dla nas. Daje w efekcie muzykę głębszą i działa uzdrawiająco. Natomiast temperowana jest dysonansowa dla naszego organizmu. Częstotliwości skali pitagorejskiej, gdzie C = 256 Hz, zgodnie współgrają z naturalnymi częstotliwościami ludzkiego organizmu. Skala jest oparta na tzw. regule złotego podziału 3:2.
Kamertony są doskonałym narzędziem terapeutycznym, za pomocą którego terapeuta generuje naturalne dźwięki i kieruje nieprzetworzoną falę dźwiękową bezpośrednio na ciało człowieka. Kamertony są wykonane z wysokiej jakości aluminium z domieszką magnezu i innych pierwiastków, strojone w temperaturze 21 stopni Celsjusza. 

 

                                            

 

 

  *zabieg nieinwazyjny

 

*brak skutków ubocznych

 

* nie leczymy objawów, tylko eliminujemy przyczynę choroby

 

*każda terapia jest relaksująca

 

*terapia nie pozostawia żadnych toksycznych odpadów

 

*leczenie jednego narządu, nie osłabia drugiego, gdyż leczy się holistycznie

 

* każda terapia przynosi pozytywny efekt

 

*liczba terapii jest uzależniona od zaawansowania choroby,stanu wyczerpania organizmu

 

*terapia kamertonami wspomaga leczenie konwencjonalne

 

*polecana dla ludzi w każdym wieku

 

*wizyta trwa ok 45-60min

 

 

 

  Jakie schorzenia leczymy kamertonami_

 

Spektrum działania kamertonów jest bardzo szerokie, na co dowodem są wyleczenia z wielu przypadków (do tej pory udowodniono około 250 schorzeń,na które w pozytywny sposób oddziałuje terapia dźwiękiem):


*stany zapalne organizmu, guzy, torbiele,

*dyskopatia, rwa kulszowa,

*choroby układu trawiennego:bóle żołądka, owrzodzenia, zaburzenia perystaltyki jelit, kolka jelitowa, zapalenie trzustki,wzdęcia, zaparcia,hemoroidy itp.

 

*choroby układu moczowego: kamica nerkowa, słaba praca nerek, dna moczanowa itp.

*schorzenia endokrynologiczne: niedoczynność i nadczynność tarczycy, problemy hormonalne,

*choroby układu oddechowego,


*przewlekła depresja, chroniczne zmęczenie, stres,

*otyłość i cellulitis,

*bóle różnego pochodzenia, czy zaburzenia psychiczne

 


* Dźwięk pomaga w czasie rekonwalescencji, niedoborach minerałów, a nawet w najcięższych chorobach - nowotworach o różnym podłożu (silne wspomaganie leczenia konwencjoanlnego) gdzie podstawą stworzenia techniki o działaniu p/nowotworowym są badania nad falą dźwiekową i komórką rakową wykonane we Francji w 1981 roku.

*Dźwięk posiada też doskonałe działanie oczyszczające, gdyż wydala z organizmu wszelkie toksyny. Tym samym mobilizuje siły obronne organizmu, co pozwala stwierdzić, że jest to także perspektywiczny środek stosowany w profilaktyce, pozwalający cieszyć się życiem oraz na długo zachować zdrowie i młodość, chroniąc nas nawet przed rakiem, nadwagą, czy przedwczesnym starzeniem. Ponadto dzięki silnemu działaniu dźwięku na psychikę (Umysł) takie uczucia jak strach, żal, stres, smutek, agresja, czy nawet stan depresji odchodzą, a pojawia się spokój i odprężenie. 

 

                                       

 

Jak działa dźwięk wydobyty z kamertonu_


Każdy atom, każda cząsteczka, każda molekuła jest w nieustannej wibracji, a więc ma swój puls, który wytwarza fale odbierane przez nasze narządy zmysłów jako określone formy . Wszystko co nas otacza i czym jesteśmy jest pulsem, falą, formą. Wszystko wydaje swój dźwięk i jednocześnie jest nim.
Podstawowa zasada leczenia dźwiękiem opiera się na zjawisku rezonansu (częstotliwość wibracyjna obiektu). Cały wszechświat jest rezonansem, a więc żyjący na nim ludzie są nim również. Każdy organ, komórka, kość, tkanka i płyn wytwarza swoje pole rezonansowe, będąc filharmonią dźwięków . Nazywamy je polem morfogenetycznym , które ma naturę elektromagnetyczną.
Dysonans oznacza stan dysharmonii, a więc choroby. Wykorzystując moc dźwięku, możemy wprowadzić do ciała właściwe frekwencje, przywracając mu naturalną, harmonijną sygnaturę dźwiękową, a zatem spowodować uzdrowienie. Jest to zjawisko„współczującego rezonansu" ,który polega na oddziaływaniu jednego wibrującego obiektu na inny obiekt, który powoduje u niego zmiany w częstotliwości wibracyjnej.
Odpowiedni dźwięk powoduje, że zdrowe komórki wzmacniają się, a chore w bardzo szybkim tempie się regenerują. Jednak w przypadku komórek nowotworowych określone częstotliwości potrafią spowodować ich rozpad, gdyż te nie wytrzymują szybkich zmian drgań, nie potrafią dostroić się jak inne i pękają.

 

 

                        

 

 

Badania naukowe wykonane w Lambdoma Institute przez dr Barbarę Hero udowodniły, że organy wewnętrzne człowieka, jak również przewodzące energię kanały czy centra energii, posiadają swoje własne określone częstotliwości zdrowia (balansu) i wystarczy być do nich dostrojonym, by być zdrowym. Barbara Hero zmierzyła ile Hz powinny mieć zdrowe komórki określonych organów i minerałów. Brak harmonii, czyli dostrojenia oznacza chorobę. Podczas odnajdywania dokładnych czasów odbicia fali, dr Barbara Hero - amerykański matematyk, artysta, muzyk „przepuściła" fale dźwiękowe przez zdrowy organ i obliczyła te częstotliwości dokonując pomiaru podczas przebiegu każdej fali dźwiękowej. Jej rewelacyjne odkrycie uznane zostało na świecie, a wyrównanie poziomu energii, tj. wibracji za pomocą właściwej częstotliwości w danym narządzie przynosi nieskończenie dobre wyniki u stosujących tego typu terapię. Podane częstotliwości stosowane są dowolnie od 1 do 15 minut, prowadzone kilka centymetrów nad całym ciałem, w zależności od potrzeb do 3 razy dziennie. Wyjątkiem są osoby ze zmianami nowotworowymi, wówczas działając jednym kamertonem nie wolno przekraczać 1 minuty . Każdy z owych kamertonów dostosowany został do jednego z najważniejszych narządów i tkanek ciała człowieka.


Krew - D#321.9 Hz
Nadnercza - B 492.8 Hz
Nerki - Eb 319.88 Hz
Wątroba - Eb 317.83 Hz
Pęcherz moczowy - F 352 Hz
Jelita - C# 281 Hz
Płuca - A 220 Hz
Okrężnica - F 176 Hz
Pęcherz żółciowy - E 164.3 Hz
Trzustka - C# 117.3 Hz
Żołądek - A 110 Hz
Mózg - Eb 315.8 Hz
Komórki tłuszczowe - C# 295.8 Hz
Mięśnie - E 324 Hz
Kości - Ab 418.3 Hz

 

ponadto: 

2) Francuski muzyk-kompozytor, akupunkturzysta, bioenergoterapeuta, pionier medycyny wibracyjnej,Fabien Maman, rozwinął nieinwazyjną technikę zastosowania dźwięku kamertonów oraz odpowiednio dobranych kolorów światła na punkty wykorzystywane w akupunkturze w miejsce igieł.Wraz z biologiem,Helene Grimal (z Uniwersytetu w Gusseau) przeprowadził biologiczny eksperyment, który unaocznił wpływ fali akustycznej na ludzkie komórki i otaczajace je pola energetyczne.Wykazał, ze poprzez seryjne oddziaływanie fala akustyczną dźwięku komórki nowotworowe ulegaja rozpadowi, podczas gdy komórki zdrowe doenergetyzowaniu i wzmocnieniu. Wykonując w 60-sekundowych interwałach kolejne zdjęcia komórek nowotworowych(ocena mikrosopowa i fotografia Kirlianowska) , poddawanych serii częstotliwości dźwięku, zaobserwowano ich rozpad (eksplozja). To zjawisko dotyczyło tylko komórek atypowych, podczas gdy otaczające, prawidłowe elementy morfotyczne krwi nie ulegały destrukcji , a nawet stawały się bardziej żywotne i jakby odmłodzone.

 

3) Badacze zaobserwowali, że w chwilu wygenerowania danego dźwięku, zabarwienie i kształt komórek zmieniało się w zależności od rodzaju nuty (wysokości częstotliwości wibracji).Źródłem dźwięku był pierwotnie ksylofon , a potem wibrofon. Stąd wysnuto wniosek, że istnieje bezpośrednia zależność pomiędzy kształtem i kolorytem komórki oraz siłą jej biopola a częstotliwoscią nuty. Obserwacja zachowania się zdrowych komórek krwi pochodzacych od wielu pacjentów potwierdziła tę hipotezę, aczkolwiek istniały pewne różnice , wynikające z faktu, iż każda żyjąca komórka ma swą indywidualną jakość, uzależnioną od wielu czynników, jak choćby witalność i stan ogólny jej właściciela .
Zaobserwowano, że na przykład uderzanie w nutę C(256Hz) powoduje wydłużanie się komórek. Nuta D(288Hz) wywołuje natomiast bardzo intensywne zmiany kolorytu komórek (D jest dźwiękiem często wykorzystywanym w magicznych rytuałach w Brazylii i środkowej Afryce).Nuta E(320Hz) zaokrągla kształt komórek.Nuta A(440Hz) zmienia kolor komórek na różowo.
Okazuje się , że istnieje matematyczna zależność pomiędzy częstotliwością koloru a częstotliwością dźwięku.
Obserwacja zachowania się komórek atypowych(nowotworowych) krwi ,pod wpływem całej gamy tonów w skali chromatycznej(złożona z 12-tu dźwięków w każdej oktawie,postępujacych kolejno półtonami) wykazała stopniową dezorganizację elementów komórki w miarę wzrastania częstotliwości nuty, a pomiędzy nutą A (440Hz) i HB komórki eksplodowały. Wyniki tych badań zostały opublikowane przynosząc mu ogromne uznanie i zainicjowały rozprzestrzeniane się popularnosci medycyny wibracyjnej na całym świecie, którą bez wątpienia można nazwać medycyną przyszłości, znacznie przekraczającą wymiar dotychczasowego rozumienia istoty ludzkiej.

 

4) Fizyk i muzyk J.Sternheimer,uczeń J.P.Vigier Broglie, jako jeden z pierwszych odnotował i badał oddziaływanie czystego dźwieku nut na cząsteczki elementarne materii,wysnuwając wniosek,iż poprzez odpowiednio skomponowaną muzykę, zmniejszenie ilości dysonansów możemy harmonizować funkcjonowanie organizmu odbiorcy a nawet regenerować komórki słabe i chore.
Można skonstatować, iż organizm człowieka jest doskonałym instrumentem muzycznym,który generuje całe gamy wibracji, wytwarzających pole bioenergetyczne przenikające i otaczajace nas. Nic więc dziwnego, że reagujemy na wibracje pochodzące z zewnątrz i wchodzimy w rezonans, który zależnie od jego jakości może uzdrawiać albo niszczyć.


5) „Fale dźwiękowe przenikają przez włókna mięśniowe i odblokowują je" - profesor Sandro Mandolesi (prace nad bólem)

 

6) Japończyk Masaru Emoto pokazał w swoich doświadczeniach, że gdy poddamy wodę oddziaływaniu tworzonej przez człowieka muzyki, to okazuje się, że w zależności od rodzaju muzyki, skrystalizowana woda także przybiera różne kształty. Najprościej mówiąc - harmonijna muzyka tworzy harmonijne kształty, a muzyka oparta na dysharmonii i dysonansach tworzy chaotyczne kształty kryształków wody.
Łatwo sobie wyobrazić że jeżeli nasze ciało składa się głównie z wody, każdy dźwięk, oddziałując bezpośrednio na wodę w naszym ciele wpływa na komórki i poprzez to natychmiastowo wpływa na całe ciało. Informacja przekazywana przez dźwięk rozchodzi się w ludzkim ciele błyskawicznie.

 

          

 

Powyżej widać wodę, która została poddana działaniu 6 częstotliwości Solfeggio i zamrożona. Każdy kryształ wykazuje czystość i piękno tych częstotliwości.
A ponieważ ludzkie ciało jest złożone w większości z wody, wyobraźcie sobie jaki efekt mają te częstotliwości na nas !? 

 

 

O KAMERTONOTERAPII w Radio Merkury

 

 

 

Rozmowa Klaudii Klauzińskiej-Czerniak z prowadzącą audycję Justyną Siepietowską-Jarzyńską

© 2010 Rehaktywni created by IntDesign