Holistyczna terapia Bowena

 

 

                                                                         Kto szuka, znajduje..

 

Przyszło nam żyć w trudnych czasach. Rozwój medycyny akademickiej choć dynamiczny, oparty na coraz to nowszych technologiach nadal nie potrafi stawić czoła problemom zdrowotnym współczesnych ludzi. Cywilizacja wszechobecny stres, mało wartościowe pożywienie, zanieczyszczenia środowiska, zmniejszenie ilości ruchu, życie z dala od natury i jej reguł. Wszystko to potrafi wpędzić nas w zdrowotną pułapkę, z której trudno się wydostać za pomocą chłodu chirurgicznej stali skalpela czy zażywaniu kolorowych pigułek.


Wyobraźmy sobie niezwykle skuteczną, naturalną, delikatną i nieinwazyjną terapię dla człowieka XXI wieku! Niemożliwe? A jednak...

 

Poznajcie Oryginalną Technikę Bowena...

 

 


.." Ciało jest harfą duszy, od nas samych zależy czy wyda melodie piekną i czystą czy dysonansem zgrzytliwym zadzwięczy"....
Khalil Gibran

 

Samo naprawa??! Czy to w ogóle możliwe? Dowodem na istnienie takich mechanizmów będzie odpowiedź na pytanie czy to gips powoduje, że złamana ręka się zrasta..?


Czym jest Bowtech?
Jest to holistyczna terapia, która resetuje nasz organizm. Uruchamia procesy samo naprawy, w które każdy z nas został wyposażony. W pamięci komórkowej naszego ciała zapisany jest stan wzorcowy - matryca, w którym znajduje się niemowlę, czyste, nieskażone jeszcze chorobami. Zabiegi techniką Bowena powodują, że organizm podejmuje walkę o powrót do stanu wyjściowego.

 

Kto ją stworzył? Jej twórcą był Thomas Ambrose Bowen (1916-1982) stolarz żyjący w Geelong w Austarlii. Jest to jego autorska metoda. Od zawsze interesowało go przynoszenie ulgi w ludzkim cierpieniu. Zauważył, że pewne ruchy wykonywane na ciele przynoszą określone efekty. Nauczył się pomagać swojej żonie podczas ataku astmy. Rozwinął swą technikę bez jakiegokolwiek uprzedniego wykształcenia medycznego czy terapeutycznego. Zwykł twierdzić, że to dar od Boga. Był bardzo zapracowanym człowiekiem, wykonując ok. 13 000 zabiegów rocznie. Jego klinika miała wyznaczone godziny przyjmowania nieodpłatnie ludzi biednych i osób niepełnosprawnych. Miał sześciu uczniów, ale tylko jednemu powierzył zadanie szerzenia swojej metody. Jego życzeniem było, aby każdy lekarz czy gospodyni domowa mogła dzięki niej nieść pomoc cierpiącym.

 

 

                    

 

 

Jak działa?Terapeuta poprzez serię specyficznych, ruchów wysyła informację do układu nerwowego. Potem następuje przerwa, podczas której organizm analizuje tę informację i podejmuje reakcję. Następuje ponowna sekwencja ruchów i znowu przerwa. Mamy tu do czynienia z efektem domina-każdy ruch wywołuje odpowiednią reakcję i jest przygotowaniem do następnego. Według teorii Bowena uruchomienie wewnętrznego „doktora" następuje po osiągnięciu głębokiego rozluźnienia, który towarzyszy sesji. W efekcie układ współczulny ustępuje miejsca przywspółczulnemu. Organizm zmienia tryb z „on/stand by" na „off" z trybu walki lub oczekiwania na nią, przełącza się na tryb odpoczynku, odprężenia i regeneracji. Tylko w takich warunkach zdrowiejemy, a o nie w dzisiejszych czasach - „podwyższonego tempa życia" coraz trudniej.

 

Na co pomaga?

Przede wszystkim bardzo relaksuje i rozluźnia, odblokowuje mechanizm napięcie - ból - napięcie. Naprawa jest gruntowna, na poziomie komórkowym. Oczyszczony z toksyn organizm rozwija „pełną moc". Z takim potencjałem i energią zaczyna regenerować organy, na których najbardziej mu zależy, przy czym on sam o tej kolejności decyduje.. Zaufajmy mu on wie lepiej niż niejeden „specjalista"..

 

                                             

 

Z praktyki Gabinetu..

„ Bowtech bardzo dobrze sprawdza się przy bólach pleców i rwie kulszowej. Są to często pacjenci o słabej energii nerkowej. Specjalne procedury umożliwiają jej wzmocnienie co przekłada się na zniesienie dolegliwości okolic krzyża. Zabiegi regulują prace uk.trawiennego i wydalniczego, miesiączkowania i uk. hormonalnego. Jest to panaceum na bóle ucha, problemy ze stawem żuchwowo-skroniowym, migreny i inne bóle głowy, fibromialgie i miastenie, a także schorzenia bioder, kolan i stóp. Perfekcyjnie rozprawia się z problemami karku i ramion, (zamarznięty bark). Przynosi pomoc w bólach okolicy pachwin, skrzywieniu miednicy, nierównej długość nóg, schorzeniach uk. oddechowego , przy katarze siennym. Dobrze reagują także urazy na skutek chronicznego przeciążenia mięsni takie jak łokieć tenisisty, cieśń nadgarstka, a także kontuzje sportowe i inne urazy.

 

                                      


Jak wygląda zabieg?

Po pierwsze długi i wyczerpujący wywiad, sporządzany na podstawie dokładnej ankiety. Terapeuta nie tylko słucha, ale także obserwuje pacjenta. Łatwo zorientuje się choćby po postawie, specyfice oddechu czy skóry, co może mu dolegać. Często objawy towarzyszące pozwalają trafnie określić diagnozę,a dla pacjenta mogą wydawać się mało istotne.
Potem zabieg, trwa ok. 50 - 60 min. Zadaniem pacjenta jest wypoczywać i skupiać całą uwagę na sobie - to bardzo istotne ponieważ wybiegając myślami poza gabinet do niezałatwionych w terminie spraw, czy innych problemów efekt zabiegu może być znacznie ograniczony. Na pierwszej wizycie terapeuta wykonuje trzy podstawowe procedury rozluźniające na lędźwie, plecy i kark. Dopiero potem przychodzi czas na procedury ukierunkowane - ściśle dostosowane do dolegliwości chorego.
Specyficzny ruch Bowena to delikatne, ale wyraźne przerolowanie przez mięsień wykonywane na wydechu. Po krótkiej sekwencji takich ruchów, okrywa się pacjenta i daje mu poleżeć w zupełnej ciszy przez 2, 3, 5 lub 10 min w zależności od jego reakcji. Jeśli ta jest silna i nie przemija po 25 min oznacza to, że organizm dostał silny bodziec i podjął pracę, której nie należy mu przerywać wykonaniem kolejnych ruchów.
Tutaj sprawdza się metoda im mniej, tym lepiej. W odróżnieniu od masażu nie jest celem, aby dotknąć pacjenta wszędzie, tylko tam gdzie trzeba. Najlepszym sprawdzianem skuteczności działania jest stan relaksu w jaki zapada pacjent, o czym świadczyć może trudna do ukrycia senność i głośna praca jelit - będąca wskaźnikiem aktywacji układu przywspółczulnego. Czas po zabiegu to chwila odpoczynku i refleksji, zdanie relacji terapeucie co odczuwaliśmy. Pacjent dostaje odpowiednie ćwiczenia i zalecenia 3xP : popijać wodę, pójść na spacer, poczekać. Może minąć nawet 10 dni zanim nasze ciało w pełni zareaguje. Przechadzka na świeżym powietrzu sprzyja tej reakcji , a od stanu nawodnienia naszych tkanek zależy ich prawidłowe funkcjonowanie przecież!

 

 

    

 

Czego się spodziewać..?

Przede wszystkim poczujemy pozytywny zastrzyk energii, zimne ręce i nogi zaczną emanować przyjemnym ciepłem. Lepszy sen oraz wypróżnianie. Jeśli byliśmy bardzo zanieczyszczeni proces detoksykacji na pewno da nam o sobie znać. Każda reakcja będzie inna bo inne mamy organizmy. Poprawa i namacalne efekty powinny pojawić się po 3-4 zabiegach. U jednych krócej u innych trochę dłużej.. O skuteczności Techniki Bowena świadczą niemałe rezultaty przy leczeniu niemowląt i zwierząt których nie da się zasugerować...

                                                      BOWEN Poznań

Oficjalna strona BOWEN POLSKA:  bowenpolska.pl

 

                                                  REHAKTYWNI W MEDIACH:

 

                                        

 

16 ma­ja 2014 r. go­ść­mi blo­ga ra­dio­we­go w Ra­diu Mer­ku­ry by­li Prze­my­sław Czer­niak z REHAKTYWNI oraz Mateusz Markiewicz z MANUAL CLINIC-terapeuci techniki Bowena.

 

Przemek Czerniak o technice Bowena w magazynie JOGA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://bowenpolska.pl/
© 2010 Rehaktywni created by IntDesign