Centrum Zdrowych Pleców dr Wolffa

      
 
BARDZO ZDROWE MIESCE WARTE POZNANIA
 
 
REHAKTYWNI to grupa profesjonalnych fizjoterapeutów, którzy wprowadzili na rynek Wielkopolski unikatową formę pracy z ciałem, wykorzystując jego maksymalny potencjał. 
 
 
 
Koncepcja dr Wolffa to jedyna w swoim rodzaju terapia mięśni głębokich w celu stabilizacji kręgosłupa.
Pacjenci, w imponujący sposób, z pomocą technologii zastosowanych w urządzeniach oraz nieustannej pomocy fizjoterapeuty wzmacniają gorset mięsniowy przy zachowaniu prawidłowej postawy- jest to najskuteczniejsza terapia i profilaktyka, co udowodniono w wielu badanich.  
 
 
 
Medyczne maszyny dr Wolffa wyposażone są we wrażliwe, mechaniczne sensory, które wyłapują przebiegające przez nie małe ruchy pacjenta i dokumentują poprzez optyczny wyświetlacz przebieg treningu- jest to tzw. Biofeedback, który przyśpiesza efekt terapii, a zarazem gwarantuje bezpieczeństwo ćwiczącego.
 
        
 
 
 
DIAGNOSTYKA KRĘGOSŁUPA w oparciu o PLATFORMĘ BACK_CHECK

- czyli trening medyczny poparty szczegółową analizą siły mięśni kręgosłupa
  
BACK CHECK
to nowoczesne urządzenie diagnozujące zdolności poszczególnych grup mięśni. Pomiar następuje w warunkach zbliżonych do codziennych.
Analiza pomiaru pozwala inteligentnie zarządzać treningiem medycznym!
Następnie podczas cyklu wizyt, każda osoba poprzez indywidulanie dobrane ćwiczenia i zabiegi realizuje swój prozdrowotny plan.

 

 

                                    

 

 

Ćwiczenia odbywają się w formie treningu obwodowego i trwają ok. 60min.
Efekty obserwujemy już od kilku zajęć, jednak najlepszy skutek treningu pojawia się po 8-10 tygodniach.

 

 Jest to unikalna i wręcz niezbędna forma ćwiczeń dla osób pracujących przy biurku- poprawia elastyczność mięśni, niweluje napięcia mięśniowe.
Dla aktywnych. Szczególnie przed właściwym treningiem siłowym musi nastąpić trening stabilizacji segmentowej kręgosłupa! 
 
Wyćwiczenie mięśni MULTIFUDUS & TRANSVERSUS ( podstawowe mięśnie głębokie) ma we współczesnej terapii pleców podstawowe znaczenie!

 

Dla kogo?

Dla każdego!
-osoby pracujące przy biurku, za kierownicą, wykonujące jednostajną pracę..
-dla osób po operacjach kręgosłupa, przed operacjami,
-dla osób z bólami kręgosłupa
-uczniów szkół podstawowych, liceum, studentów
-sportowców (profesjonalni oraz amatorzy)
-seniorów

 
Oparta na koncepcji niemieckiego ortopedy, doktora Hartmuta Wolffa metoda leczenia dolegliwości bólowych kręgosłupa, wykorzystywana jest od dawna w kilkunastu krajach na świecie. Opiera się o ponad 20-letnie badania naukowe w ośrodkach leczenia bólu pleców i obejmuje wyniki kilkudziesięciu tysięcy pacjentów. 
 
 
600 ośrodków dr Wolffa znajduje się w Niemczech,150 w Austrii, 60 w Belgii i 40 w Holandi. Kilka placówek znajduje sie także w Szwajcarii i we Włoszech. Aktualnie kilkanaście ośrodków tworzy się w USA, Chinach i Korei. Z treningu wg koncepcji dr Wolffa korzystają profesjonalne drużyny piłkarskie, takie jak FC Schalke, Fortuna Duesseldorf. 
 
Stosowana jest także, i to w różnym zakresie, przez trzy ośrodki w Polsce. W Wielkopolsce pełny zakres badań i działań rehabilitacyjnych oferuje tylko poznański ośrodek REHAKTYWNI 
 
   
 
Trening medyczny dr Wolffa odbywa się według grafiku podanego w zakłedce GRAFIK ZAJĘĆ
 
Zadzwoń i zapytaj o szczegóły tel. 695-853-520 
 
 
o naszej metodzie DR WOLFFA w GŁOSIE WIELKOPOLSKIM
© 2010 Rehaktywni created by IntDesign